27.5.2012 - návrat ze ŠvP

27. května 2012 v 10:18 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Jsem ráda, že se celá naše třída šťastně a bez vážnějších šrámů vrátila ze školy v přírodě Usmívající se. Pobyt byl nádherný, i když pro všechny náročný. Naštěstí nám počasí i letos absolutně vyšlo.

Doufám, že všichni měli všechno v pořádku, protože balení celkem 114 kufrů bylo opravdu hektické. Navíc převážná většina ještě po zapnutí kufru něco "nutně potřebovala" a své zavazadlo si tak znovu otevřela a řádně zpřeházela Plačící. Všechny pokoje byly zkontrolovány a nic v nich nezbylo, takže jsme zcela určitě všechno odvezli do Havířova (jen výjimečně možná nějaké věci mohou být v jiných kufrech). Prosím Vás proto, abyste na třídní schůzku (v úterý 29.5.) případně přinesli věci, které jsem přibalila omylem. Všichni vědí, s kým byli na pokojích, tak by neměl být problém najít správné majitele. Doufám, že pokud se ale "v rámci boje" nějaká věc neobjeví, že to nám ani dětem nebudete mít za zlé.
Všem jsem vrátila při příjezdu jejich zdravotní průkazky, veškeré zbylé peníze z kapesného dostaly děti už ve čtvrtek, aby si je mohly utratit za dobrotky nebo suvenýry při páteční návštěvě Bruntálu a jeho zámku. Někteří mi ještě dluží nějaké penízky, protože si třeba nechali peníze v autobuse nebo v jiném zavazadle - vyřešíme to v příštím týdnu.

Děti Vám určitě už vylíčily, jak byly v Karlově spokojené a co všechno bylo pro ně společně s šikovnými mladými animátory připraveno. Myslím si, že jejich odpolední "Putování v čase" , večerní "Diskošou" i "Pyžamová párty" atd. se jim určitě líbily. Zážitek s hašením "skutečného" požáru stál určitě také za to. Výlet na Praděd i prohlídka bruntálského zámku byly nádherné.
Rovněž personál naší ubytovny se o nás všechny pečlivě staral a také stravování bylo skvělé - děti si často chodily pro přídavky, v kuchyni nikdy nezbylo navařené jídlo - někteří dokonce své talíře vylízali Mrkající.

Samozřejmě, že občas se někomu něco nelíbilo nebo mu něco zrovna moc nechutnalo, ale byly to naprosté výjimky. Způsobilo to většinou stýskání po rodičích a po domově - občas i ukápla slzička. Vysvětlili jsme si ale, že je to normální a správné, protože kdyby se jim nestýskalo a netěšili se ... tak to by bylo trošku divné. Stesky ale netrvaly dlouho - většinou jen do další "AKCE".

Snažila jsem se alespoň trochu zachytit atmosféru celého pobytu na fotografiích - pro všechny děti opět vytvořím speciální DVD ze ŠvP.
V galerii máte proto pouze malou "ochutnávku".
(složka: ŠvP 2012)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama