Květen 2012

31.5.2012 - DÚ

31. května 2012 v 15:03 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly

Prvouka: učebnice - str. 32 (ČLOVĚK) - do sešitu napsat stručné výpisky - zkoušíme samostatný zápis (do 4.6.)

Pozn.:
Zítra - Dětský den - všechny discipliny budou ve vnitřních prostorách školy.
Přinést si 1 zavírací špendlík k připnutí barevných stužek (+ svačinku, pití, vhodný sport. oděv a obuv).

30.5.2012 - info - Den dětí, různé

30. května 2012 v 21:04 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

1) V pátek 1. června bude mít celý první stupeň v dopoledních hodinách soutěžní akci ke Dni dětí.
Startujeme v 8.00 hodin, končíme nejpozději ve 12.00 hodin.
Žáci si vezmou do školy sportovní oděv a obuv (sálovou - nebudeme venku), dostatek pití, svačinu. Nedávejte dětem tentokrát žádné jogurty nebo dezerty, které se musí jíst lžičkou. Budeme svačit "v polních podmínkách" Mrkající.
Po skončení akce budou vydávány obědy. Děti ze školní družiny se odstravují se svými p. vychovatelkami.

2) Dnes jsem rozdala žákům, kteří chodí na zubařské prohlídky k MUDr. Baronovi, formuláře, které obratem vyplňte a vraťte mi je zpět. Jedná se o Váš souhlas s vyšetřením dětí. Podle nového zákona je to nutné - jinak Vaše dítě nebude moci být vyšetřeno.
V pondělí 4. června máme naplánováno vyšetření dětí. Kdo nebude mít vyplněný a odevzdaný formulář, na prohlídku nepůjde.

3) Zároveň jsem si dovolila ušetřit některým jednu cestu na zdravotní pojšťovnu Usmívající se.
Týká se to žáků, kteří byli ve škole v přírodě a jsou pojištěni u RBP. Posílám formulář, který si můžete po vyplnění nechat potvrdit ve škole. Na základě tohoto potvrzení Vám RBP z tzv. balíčku prevence vyplatí 300,- Kč.
Podmínky ostatních zdravotních pojišťoven neznám. Zkuste si zjistit, zda také nějakou částkou nepřispívají.
Pokud máte ještě jakékoli jiné formuláře (např. potvrzení pro zaměstnavatele, že dítě absolvovalo ŠvP), pošlete je co nejdříve.

4) Opět žádám o pečlivou kontrolu hlavy a vlasů. Ve škole se opět vyskytly vši. Výskyt je třeba nahlásit, dítě musí zůstat doma do odstranění všech vší i jejich vajíček.

5) Vítání občánků v neděli 10. června se blíží. Dohlédněte, prosím, aby si děti, které budou účinkovat, doma opakovaly básničky. Vytiskla jsem je znovu, všichni si je rozebrali. Většinou je umí, ale chceme, aby je recitovali krásně, pomalu a nahlas.

30.5.2012 - DÚ

30. května 2012 v 13:47 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly

Český jazyk: učebnice - str. 157-8, cvič. 4 - přepsat do sešitu ČJ1

Čtení: čítanka - str. 113-116 (do 6.6.)

29.5.2012 - DÚ

29. května 2012 v 19:23 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly

Vše zůstává, nové písemné domácí úkoly jsem dnes nezadávala.

Matematika: procvičovat si pís. sčítání a odčítání.
Doma předložit k podpisu kontrolní testy z matematiky a zítra je přinést zpět.

28.5.2012 - info - Vítání občánků

28. května 2012 v 17:39 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy
V letošním roce nás ještě jednou čeká účinkování na slavnostním vítání nových občánků města Havířova. Uskuteční se v neděli 10. června.
Zítra rozdám dětem opět texty jejich básniček, aby si je mohli zopakovat.

28.5.2012 - DÚ

28. května 2012 v 17:35 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly

Prvouka: učebnice - přečíst str. 19-20
Zítra bude mimořádná hodina prvouky místo 1 hodiny Vv. Nezapomeňte si vzít učebnici a sešit. Přineste si také euroobal s pracovními listy + modrý sešit ze ŠvP.

Český jazyk: opakování - abeceda, slovní druhy (určování)

Matematika: dokončit v sešitě rozepsané cvičení - písemné sčítání + zkoušky.
Tento úkol mají pouze Katka s Nicole (fotografovaly se se Smajlíkem) + hoši, kteří "nestíhali" (sami mají doma vysvětlit rodičům důvod.)

27.5.2012 - info - fotografování, tř. schůzka

27. května 2012 v 10:29 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Po návratu ze školy v přírodě nás čeká opět škola a s ní povinnosti, ale i další akce.
Hned v pondělí 28.5. se budeme společně fotografovat - peníze máme vybrány.
Pouze ti, kteří se chtějí fotografovat ve skupinkách, si zítra přinesou peníze (podle letáčku, který jste dostali - minimální počet fotografiií skupinky - 3 ks za 54,- Kč, tj. 18,- Kč za 1 foto.
Může se tedy fotografovat i jeden žák - dostane 3 ks za 54,- Kč, nebo 3 žáci - každý 1 ks za 18,- příp. společně dva žáci - kdy jeden bude mít 1 ks za 18,- a druhý 2 ks za 36,- Kč. Každá další fotografie stojí opět 18,- Kč. Všechno je stejné jako v loňském roce.).
V úterý 29.5. jsou od 15.30 hodin třídní informační schůzky.
V pátek 1.6. se uskuteční pro žáky 1. stupně DEN DĚTÍ.

27.5.2012 - návrat ze ŠvP

27. května 2012 v 10:18 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Jsem ráda, že se celá naše třída šťastně a bez vážnějších šrámů vrátila ze školy v přírodě Usmívající se. Pobyt byl nádherný, i když pro všechny náročný. Naštěstí nám počasí i letos absolutně vyšlo.

Doufám, že všichni měli všechno v pořádku, protože balení celkem 114 kufrů bylo opravdu hektické. Navíc převážná většina ještě po zapnutí kufru něco "nutně potřebovala" a své zavazadlo si tak znovu otevřela a řádně zpřeházela Plačící. Všechny pokoje byly zkontrolovány a nic v nich nezbylo, takže jsme zcela určitě všechno odvezli do Havířova (jen výjimečně možná nějaké věci mohou být v jiných kufrech). Prosím Vás proto, abyste na třídní schůzku (v úterý 29.5.) případně přinesli věci, které jsem přibalila omylem. Všichni vědí, s kým byli na pokojích, tak by neměl být problém najít správné majitele. Doufám, že pokud se ale "v rámci boje" nějaká věc neobjeví, že to nám ani dětem nebudete mít za zlé.
Všem jsem vrátila při příjezdu jejich zdravotní průkazky, veškeré zbylé peníze z kapesného dostaly děti už ve čtvrtek, aby si je mohly utratit za dobrotky nebo suvenýry při páteční návštěvě Bruntálu a jeho zámku. Někteří mi ještě dluží nějaké penízky, protože si třeba nechali peníze v autobuse nebo v jiném zavazadle - vyřešíme to v příštím týdnu.

Děti Vám určitě už vylíčily, jak byly v Karlově spokojené a co všechno bylo pro ně společně s šikovnými mladými animátory připraveno. Myslím si, že jejich odpolední "Putování v čase" , večerní "Diskošou" i "Pyžamová párty" atd. se jim určitě líbily. Zážitek s hašením "skutečného" požáru stál určitě také za to. Výlet na Praděd i prohlídka bruntálského zámku byly nádherné.
Rovněž personál naší ubytovny se o nás všechny pečlivě staral a také stravování bylo skvělé - děti si často chodily pro přídavky, v kuchyni nikdy nezbylo navařené jídlo - někteří dokonce své talíře vylízali Mrkající.

Samozřejmě, že občas se někomu něco nelíbilo nebo mu něco zrovna moc nechutnalo, ale byly to naprosté výjimky. Způsobilo to většinou stýskání po rodičích a po domově - občas i ukápla slzička. Vysvětlili jsme si ale, že je to normální a správné, protože kdyby se jim nestýskalo a netěšili se ... tak to by bylo trošku divné. Stesky ale netrvaly dlouho - většinou jen do další "AKCE".

Snažila jsem se alespoň trochu zachytit atmosféru celého pobytu na fotografiích - pro všechny děti opět vytvořím speciální DVD ze ŠvP.
V galerii máte proto pouze malou "ochutnávku".
(složka: ŠvP 2012)

20.5.2012 - info - žákům, kteří nejedou do ŠvP

20. května 2012 v 8:06 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Připomínám, že žáci, kteří nejedou do ŠvP, jsou zařazeni v tomto týdnu do 2.A třídy. Rovrh mají upravený, každý den se budou učit 4 vyučovací hodiny. Každý má složku s pracovními listy - tu si bude nosit denně (+ učebnice a pomůcky podle rozvrhu).
Složku a rozvrh nedostala pouze Natálka K. Má ji pro ni p. asistentka M. Vaňková, která bude děti vyučovat s p. asistentkou E. Hajžmannovou.
Přeji všem krásný týden - nám v ŠvP, zbylým žákům ve škole a rodičům samozřejmě také Usmívající se.

18.5.2012 - info - ŠvP

18. května 2012 v 20:59 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Připomínám, že v neděli od 9.00 hodin budete při odjezdu do ŠKOLY V PŘÍRODĚ u autobusu odevzdávat:

- bezinfekčnost (datum nesmí být starší jednoho dne - t.j. nejlépe 20.5.)
- průkazku pojištěnce
- léky - dle potřeby (označit dávkování)
- peníze na výlety (240,- Kč)
- kapesné - dle uvážení
- dobrotky
- dopisy a pohlednice pro děti (dětem také nezapomenout dát obálky či pohlednice s napsanými adresami)
Všechno je třeba označit jménem.
Odjíždíme v 10:00 hodin.

Nezapomeňte, prosím, dětem také ostříhat nehty a zkontrolovat vlasy (ve škole se opět v minulých týdnech objevily vši). Je to nutnost - nechceme dětem pobyt na ŠvP znepříjemnit.

Podepsaný seznam věcí vložte do zavazadla (oblečení můžete samozřejmě doplnit - vzhledem k předpovědi počasí). Přibalte školní pomůcky, prac. sešity a složku s pracovními listy (dostali ji dnes všichni žáci - i ti, kteří do ŠvP nejedou a budou se učit ve spojených třídách podle upraveného rozvrhu).
Rovněž zavazadlo nezapomeňte označit.

Držte nám palce, ať nám počasí přeje Usmívající se.

17.5.2012 - info - divadlo, ŠvP

17. května 2012 v 14:17 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

1) Zítra odcházíme do divadla v 8:00 hodin. Děti si nechají tašky s učením (AJ + ČJ/čtení) v šatně. Ráno se mají doma nasnídat, protože svačit budeme až po návratu z divadla (cca v 10:45 hodin).

2) Do ŠvP si žáci vezmou ještě prac. sešit do ČJ, Moji písanku, učebnici matematiky, modrý sešit (dostali dnes) + složku s pracovními listy (rozdám je zítra nebo při odjezdu u autobusu).

17.5.2012 - DÚ

17. května 2012 v 14:12 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly

Matematika - geometrie: trénovat na volné papíry rýsování kružnic (plynulý tah, netlačit)

Pozn.: upozorňuji znovu, že žáci mají kružítka ve velmi špatném stavu - žádám o nápravu (špatné jehly, chybějící či uvolněné šroubky, vpáčené nebo nezaostřené tuhy ...). Dnes z 18 žáků mělo kružítko v pořádku pouze 8 žáků. Někteří ho neměli vůbec. Nemohli jsme v hodině řádně pracovat.

Český jazyk: opakovat slovní druhy

16.5.2012 - DÚ

16. května 2012 v 15:41 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly

Čtení: čítanka - str. 109-112 (Dobrodružství Toma Sawyera) - do sešitu vypsat pod název knížky a autora všechna neznámá nebo nezvyklá slova (do 18.5.)

Učivo:
Prvouka: ŽIVOČICHOVÉ - Dýchání - str. 17
Český jazyk: pádové otázky (+ zkoušíme si určování pádů podst jmen - ptáme se vždy
c e l o u pádovou otázkou)
Matematika: stále opakujeme převody jednotek hmotnosti a objemu (pouze metry na centimetry, litry na hektolitry a naopak), sčítání a odčítání do 1000, násobilku a dělení.

Pozn.:
Od zítřka bude v geometrii nutné kromě běžných rýsovacích potřeb také k r u ž í t k o (zkontrolujte jeho stav).

15.5.2012 - DÚ

15. května 2012 v 13:53 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly
Český jazyk: PS - str. 46, cvič. 7 (doplnit číslo pádu k pádovým otázkám)
- učit se pádové otázky (tabulka je v učebnici ČJ - str. 164)

Pozn.: přinést 1 ks plastového uzávěru (na pavoučka)

14.5.2012 - info-formuláře, výběr peněz

14. května 2012 v 18:27 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Zítra bych měla odevzdat paní zdravotnici za třídu veškeré vyplněné formuláře pro školu v přírodě. Zkontrolujte, prosím, zda jste vše řádně vyplnili a odevzdali. Všechny formuláře jste obdrželi v dostatečném předstihu.Přesto stále nemám od všech např. nová JPP či posudky o zdravotní způsobilosti, vyjádření o medikaci, plné moci a prohlášení.
Pouze tzv. bezinfekčnost se bude odevzdávat společně s průkazkou pojištěnce, kapesným, psaníčky a "dobrotkami" až u odjezdu. Nezapomeňte všechno označit jménem (včetně igelitek - bývají stejné - obsah různý Usmívající se).

Pokud nebude mít žák formuláře v pořádku, nebude moci v neděli do školy v přírodě jet a museli byste platit zbytečné storno poplatky.

Připomínám výběr peněz na divadlo (45,- Kč) - jdeme v pátek 18.5. Sraz máme u školy v 8.00 hodin, odcházíme společně do KDPB. Po návratu budeme mít angličtinu a český jazyk-psaní.
V pátek také musím odevzdat peníze na společné fotografování tříd (25,- Kč). To proběhne v pondělí 28.5. Peníze na foto skupinek děti odevzdají samy na sekretariát školy v den focení.

14.5.2012 - DÚ

14. května 2012 v 18:07 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly

Matematika: příprava na test (píšeme jej zítra)

Prvouka: do sešitu nakreslit a popsat tělo houby - podle obrázku v učebnici na str. 16 (do 16.5.)

13.5.2012 DEN MATEK

13. května 2012 v 16:05 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Dnes mají svátek všechny maminky - přeji nám všem moc hezký den. Doufám, že se Vám dáreček od Vašich dětí líbil.


(Další fota v galerii - sl. Výtv. a prac. činnosti)

13.5.2012 - DÚ

13. května 2012 v 16:01 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly
V předchozích dnech jsem měla doma poruchu na internetu - proto opakuji DÚ zadané ve čtvrtek (pro nemocné a pro ty, kdo si je "nestihli" zapsat ve škole Mrkající :

DÚ z 10.5.:
Matematika: učebnice - str. 32, cvič. 7 - do sešitu M2
Český jazyk: PS - str. 45, cvič. 5

Budeme psát test z matematiky - doporučuji podívat se do učebnice na jednotný test na str. 54.

9.5.2012 - info ke škole v přírodě

9. května 2012 v 14:34 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Žáci, kteří pojedou do školy v přírodě dnes dostali další informace + formuláře k vyplnění. Věnujte jim, prosím, náležitou pozornost, abychom měli všechno v pořádku.

9.5.2012 - DÚ

9. května 2012 v 14:31 | A.K. |  e-learning/domácí úkoly

Dnes nemáme zádné nové písemné domácí úkoly.
Źáci si mají ústně procvičovat určování rodů a č. jednotného a množného u podstatných jmen.
V matematice procvičujeme zaokrouhlování čísel na stovky.