24.1.2012 - info - kontrola pomůcek

24. ledna 2012 v 19:07 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Testování (BARVY ŽIVOTA) - přeloženo na pondělí 30.1. (1. vyuč. hodinu). Prosím, aby všechny děti přišly do školy o trochu dříve. Budeme ze třídy přecházet do učeben informatiky již v 7.55 hodin, abychom v 8.00 mohli začít.

S dětmi jsem se domluvila, že je třeba, abyste jim zkontrolovali pomůcky do vyučování. Je za námi polovina roku a mnozí již mají některé pomůcky opotřebované, ztracené nebo nefunkční. Jedná se o tužky, gumy, pastelky, voskovky, pravítka, tenké i širší černé fixy, nůžky, štětce, lepidlo atd.
Někteří již dopisují sešity - kupujte jim nové se stejným číslem (a s vynechaným nebo naznačeným okrajem, ať si jej nemusí linkovat).

Mnozí při svačinkové přestávce v poslední době nemají ubrousky. Nemusí být nutně látkové, stačí i papírové. Jsou ale nutné, aby si neumazali lavici a navíc nám jde alespoň o základní kulturu stolování. Vymlouvají např. na sáčky či svačinovou krabičku - to není náhrada ubrousků. Po vánočních prázdninách si také někteří stále ještě nepřinesli čisté ručníky.

Zároveň chci upozornit, že se mezi dětmi rozmáhá zvyk chodit bez přezůvek. Chodí po celé budově pouze v ponožkách. Je to nehygienické, proto jsem děti upozornila, že "zapomenuté" přezůvky budu zapisovat jako zapomenutou pomůcku.

Žákovská služba každý den pomůcky, ubrousky i přezůvky musí kontrolovat a věřte, že s tím je hodně práce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clarissa Clarissa | E-mail | Web | 23. února 2012 v 17:38 | Reagovat

Já nevidím nic špatného na tom když děti ve škole chodí bez přezůvek. Já chodím ve škole v ponožkách každý den a vyhovuje mi to, nepřipadá mi to nijak nehygienické nebo nevhodné.

2 zsnanabrezi-kabelikova zsnanabrezi-kabelikova | 24. února 2012 v 22:46 | Reagovat

Je to Váš názor, neberu Vám ho. Ale naše škola je velká, žáci chodí po chodbách do bufetu,učeben, na WC či do tělocvičny... V přízemí se chodí v botách,bývá tam zvenku nanosené bláto či mokro - a chodit potom celý den (v chladu) v mokrých a zablácených ponožkách ??? Opravdu je to hygienické??? Ve třídě máme hrací koberec - na něm se zouváme všichni - i já. Navíc mají děti nezpevněnou klenbu - víte, kolik dětí má dnes ploché nohy? A mimochodem - tento problém už neřešíme - od doby, kdy jsem to psala, se to velmi zlepšilo :-)). Přesto Vám děkuji za Váš komentář a za návštěvu blogu - těší mne zájem o tyto stránky :-)).
AK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama