5.12.2011 - info (Mikuláš, Slavík, perníčky)

5. prosince 2011 v 20:26 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Dnes nás ve třídě navštívil Mikuláš s anděly a čerty (vlastně to byly pořádné čertice). Ve své knize hříchů měl zapsány všechny "zlobily", "kecálky" a "vyrušovače", ale také věděl všechno o ostatních dětech - i o těch hodných.
Čertice ty zlobivce trochu postrašily, ale když celá třída krásně zarecitovala básničky o Mikuláši, tak se celkem uklidnily.
Andělé pak rozdali dětem sladké oplatky.
Škoda jen, že se Mikuláš nemohl osobně seznámit s našimi šikovnými (a úspěšnými) zpěváky, kteří v barvách naší třídy vybojovali výborná umístění v pěvecké soutěži. Za naši třídu se zúčastnili dva zástupci - a oba dopadli velice dobřeSmějící se: Vašík skončil na čtvrtém místě a Nicole dokonce na místě druhém a postoupila tak do dalšího kola. Jenže zrovna oba chyběli a nemohli tak Mikulášovi a jeho družině zazpívat ... snad příště.

Dnešek byl ale pro některé navíc ještě dnem pečení perníčků. Zájemci z naší třídy a děti ze školní družiny p. vych. Česákové pekli odpoledne ve školní kuchyňce výborné medové perníčky. Některým přišly pomoci i maminky nebo babičky. Kuchyňka byla plná - všichni pracovali - vůně medovníčků se linula po celé škole.
Paní vychovatelka se měla co otáčet - připravila pro děti těsto ze 7 kilogramů surovin Překvapený. Ve středu nás totiž čeká ještě další "směna pekařů perníkářů" Usmívající se .
Spolu se staršími dětmi jsem jí pomohla připravit polevu - každý dostal sáček sladké dobroty na zdobení. Spotřeboval se na ni skoro celý kilogram cukru, bílky a citronová šťáva.
Perníčky se všem vydařily (až na mě Plačící - zkusila jsem si také pár kousků upéct, ale při šlehání polevy, fotografování a pro samé hlídání plechů ostatních, jsem na svůj neměla čas a trošku víc jsem si ho připekla. Jedno staré přísloví přece říká, že i mistr tesař se někdy utne, že??) Ještě, že se nám to nestalo při pečení na jarmark - to by byla opravdu škoda. Takhle jsem aspoň mohla ty své tmavší perníčky hned sama sníst a příště si už dám větší pozor.

(Fota - v galerii)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama