Vše o bramborách

18. listopadu 2011 v 0:41 | A.K.

"Všechno o bramborách"…


…tak jsme si nazvali náš další tematický den. V letošním školním roce jsme zatím měli "Vítání podzimu" a "Halloween".

"Bramborový den" jsme si naplánovali na úterý 22. listopadu. Každý si přinesl do školy 5 brambor, se kterými jsme po celý den prováděli rozmanité věci.

Ve slohu jsme si povídali o tom, jak se k nám do Evropy a do naší země vlastně brambory dostaly. Potom jsme si je pořádně prohlédli a popisovali jsme jejich vzhled, jejich rozdíly. Řekli jsme si, co všechno se dá z brambor vyrobit, jaké typy brambor známe, jaké jsou jejich lidové názvy. Vzpomněli jsme si na básničky a písničky, ve kterých se objevují brambory.

Napsali jsme si hádanku o bramborách a potom jsme si s ní v češtině pohráli - slova v ní jsme počítali, dělili na slabiky, určili jsme všechny slovní druhy. V matematice jsme počítali příklady, ve kterých se nám opět objevily brambory (dokonce celé pytle brambor Usmívající se). Zahráli jsem si scénku "Princeznička na bále" podle básničky Františka Hrubína a potom jsme počítali a vybarvovali princezniny korále. Zopakovali jsem si při tom násobky čísel.

Nejvíc jsme se ale těšili na výtvarnou výchovu. Nejdříve jsme z brambor a špejlí dělali figurky a zvířátka. Potom jsme si z brambor pomocí vykrajovacích formiček vyrobili krásná tiskátka a s nimi jsme pak vytvářeli návrhy na vánoční balicí papír.

Na závěr jsme si pochutnali na bramborových chipsech (to je v naší třídě opravdu jen výjimečné Mrkající).

Často se říká: "Obyčejná brambora…," ale my už víme, že je vlastně neobyčejná.

(fota - v galerii)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama