Návštěva Kotulovy dřevěnky

9. října 2011 v 17:30 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy
V pátek 7. září nás probudilo chladné a deštivé ráno. Přes noc se změnilo počasí a ochladilo se o víc než 10 stupňů. Nám to ale nevadilo. Čekala nás další "zvířátková" exkurze.

Obě třetí třídy se vypravily na výpravu za domácími zvířaty do Kotulovy dřevěnky.

Čekala nás pěší deštivá cesta. Všechno bychom zvládli celkem v pohodě, nebýt dvou bezohledných řidičů, kteří nás zcela evidentně naschvál (a s úsměvem na tváři) postříkali studenou vodou z kaluží na okraji silnice. Byli jsme někteří mokří od hlavy až k patám - ani pláštěnky či deštníky nám moc nepomohly.

Ke Dni zvířat Muzeum Těšínska nachystalo program o domácích zvířatech. Hned u branky byly v ohrádkách husy, kachny a oslík Matěj. Pracovnice Muzea Těšínska nám o něm i o ostatních zvířatech všechno pověděla, abychom věděli, proč se vlastně domácí zvířata chovají. Ukázala nám také jak a čím se oslík krmí. Oslík krásně předvedl své hýkání. Viděli jsme i králíky, slepice a malé kůzlátko. Kočka se před deštěm někam schovala - místo ní jsme ale zahlédli veverku - ta samozřejmě k domácím zvířatům nepatří. Nakonec jsme si mohli pohladit dvě malá štěňata krysaříků.

Kromě toho jsme si uvnitř dřevěnky všechno prohlédli a vyslechli jsme si povídání o životě lidí na vesnici v minulém století.

Zpáteční cestu do školy jsme raději jeli autobusem. Ve škole jsme se pokusili usušit a zahřát teplým nápojem - vyhrála to u většiny z nás bílá čokoláda.

(Fota - v galerii)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama