Školní výlet do Kunína

12. června 2011 v 14:17 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

V úterý 7. června jsme absolvovali společně s 2. B plánovaný výlet.
Autobusem jsme jeli do Kunína, kde nás čekal překrásný slunečný den plný zážitků. Hned po příjezdu jsme se uvelebili v zámeckém parku a na lavičkách i v trávě jsme posvačili. Měli jsme dovoleno běhat po krásném trávníku, jen jsme museli dávat pozor na květiny a sochy. (Měli jsme dokonce dovoleno i víc - v zámku totiž během celého dopoledne netekla voda , vše jsme řešili "operativně"). Pozorovali jsme také čápy, kteří měli na zámeckém komíně hnízdo a krmili své mladé.
Po občerstvení jsme si v místní kuželně odložili batůžky a vydali se k zámku. Tam nás už očekávali herci a předvedli nám klasickou českou pohádku "O chytrém ševci Jírovi a jeho hloupé ženě Andule". Po představení si nás rozdělili do skupinek a prováděli nás po zámku. V jednotlivých místnostech čekala další překvapení. Seznámili jsme se s různými typy loutek, divadelních rekvizit a dekorací, s různými typy masek, polomasek a klobouků. V další místnosti si pak někteří vyzkoušeli divadelní kostýmy - Honzu, princeznu, prince, krále, vodníka, paňmámu ... Nakonec jsme prošli i další místnosti zámku a seznámili jsme se krátce s jeho historií.
Mezitím nám opět vyhládlo. Venku už to krásně vonělo pravými českými špekáčky, které už pro nás byly připraveny na venkovním grilu. Posilnili jsme se a zahráli jsme si v parku. Zbyl nám i čas na "pózování" a fotografování. Zašli jsme si také koupit nějaké suvenýry a do zámecké restaurace na nanuky.
Potom už byl čas na návrat domů. Přijeli jsme unavení, ale v pořádku a spokojení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama