Mikuláš - tentokrát ve škole

6. prosince 2010 v 20:45 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

     Stalo se to, co jsem předpokládala .... dnešek byl pro děti plný vzrušení. Hned ráno se "ztratily" klíče od třídy i od šatny. Naštěstí se během dne zázračně opět objevily. Potom přišlo na řadu plavání. Po návratu a po svačince jsme poslouchali knížku "Dášeňka".
Najednou jsme zaslechli z chodby bouchání, řinčení řetězů, zvonění zvonců. Pak někdo zabušil na dveře - otevřely se a vstoupil Mikuláš s třemi krásnými anděly a jednou roztomilou čerticí. Děti si oddechly, že se nemusí bát žádných hrozných čertů jako loni, ale byl to velký OMYL. Do třídy za chvilku vběhli i ostatní čerti a s těmi už žádná legrace nebyla. Opět se někteří kluci pro jistotu schovali do bezpečí za katedru (i když jich už nebylo tolik jako loni).
     Mikuláš měl s sebou opět svou Knihu hříchů, takže ho nikdo neošidil. Přesně věděl, kdo zlobil, kdo ne a kdo třeba jen občas. Čerti si také poctivě plnili svou práci. Dokonce Kubíka K. chtěli odnést do pekla - strčili ho do pytle a odnášeli ho pryč ze třídy. Všichni potom zarecitovali Mikulášovi a jeho pomocníkům zbrusu novou básničku, aby se nad Kubíkem slitoval. Proto nám ho zase v pořádku vrátili. Všichni slíbili, že se budou snažit být hodní. Nakonec jsme dostali lízátka a nějakou dobrotku. Kubík nám vykládal své zážitky s čerty a cestováním v pytli.
Mikulášovi se u nás líbilo, dokonce se s celou třídou vyfotografoval - můžete se podívat v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama