Máme za sebou listopad, začal prosinec ...

5. prosince 2010 v 20:25 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

     Až se mi to nechce věřit, ale opravdu ten čas asi ubíhá stále rychleji. Možná je to proto, že se v naší škole i třídě stále něco děje. Opravdu se nestíháme nudit. Můžete se opět podívat, jaké to všechno bylo (stejnojmenná složka v naší galerii).
     Hned po předadventním jarmarku jsme napnuli síly na nácvik soutěžních písniček do školního kola soutěže zpěváků Talent. Zúčastnili se jej Kačka, Zorka, Kubík L., Vašík a Ondra K.
Zorka ve své kategorii vybojovala 3. místo. Ostatní zpívali také moc hezky.
     Protože nás čekají volné dny vánočních prázdnin, musíme si nahradit plavání. První náhradní termín byl 30.11. Jela jsem tentokrát s dětmi místo p. uč. Melecké a mohla jsem je tedy při jejich snažení zvěčnit .
     Další očekávanou akcí bylo pečení perníčků, kterého se zúčastnily družinové děti (společně s maminkami, babičkami, sourozenci ...). Pečení zorganizovala p. vych. Česáková, já jsem tentokrát jen umíchala a rozdělila polevu na zdobení perníčků, fotografovala a taky trochu hlídala trouby (elektrické - samozřejmě ).
     Protože se přiblížilo datum 6. 12. a děti se těší na návštěvu Mikuláše doma i ve škole, zašli jsme si 2. prosince do Církevního střediska volného času Don Bosco. Tam nás jeho pracovníci seznámili s tím, kdo to vlastně ten skutečný Mikuláš byl, kdy a v jakém městě žil, proč si ho dodnes připomínáme. Sami jsme si vystavěli model města Myrna. Potom za námi Mikuláš přišel a rozdal nám malá srdíčka a vymalovánku a vystřihovánku Mikuláše. Tu jsme si hned mohli vyrobit.
Nakonec jsme si prošli celé středisko - dozvěděli jsme se, jaké akce tu probíhají, kolik kroužků zde pracuje. Pro zájemce jsem dostala hromádku přihlášek (roční poplatek je 50,- Kč). Je možné se do kroužků přihlásit. Některé děti se už doma poradily s rodiči a přihlášku si vyzvedly.
     V pondělí 6.12. máme opět řádný termín plaveckého výcviku a hned po návratu za námi možná také  přijde Mikuláš - tentokrát i s anděly a čerty. Uvidíme, jestli pozná, kdo zlobil a kdo byl hodný. Doufám, že nikoho z naší třídy (tedy ani mě) čerti do pekla neodnesou .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama