Pasování na čtenáře

2. června 2010 v 21:42 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

Ve středu 2. června jsme se vydali do dětského oddělení knihovny na Werichově ulici. Byli jsme zvědaví, plni očekávání a náladu nám nezkazil ani hustý déšť. Těšili jsme se na všechno, co pro nás paní knihovnice nachystaly.

Měli jsme totiž být pasováni do "stavu čtenářského". Vždyť už to nebude trvat dlouho a skončí náš první školní rok, během kterého jsme se učili číst, psát, počítat, zpívat, cvičit, malovat, modelovat, vystřihovat, lepit …. a mnoho dalších věcí. Některým to jde lépe, jiným trochu méně dobře, ale snažili jsme se všichni.
Na návštěvě knihovny jsme už byli několikrát, paní knihovnice už známe. Takže jsme neměli trému, když nás "zkoušely" z toho, co umíme. Někdy se nás dokonce pokoušely trochu zmást, ale my jsme dávali pozor a většinu úkolů jsme splnili na jedničku.

Proto jsme nakonec mohli pokleknout před velkého krále Adama, který nám nejdříve prozradil, že býval také žákem naší školy. Potom nás slavnostně pasoval na rytíře, rytířky a některé alespoň na pážata stavu čtenářského. Složili jsme čtenářský slib, dostali jsme pasovací listiny, krásné knížky a hlavně zbrusu nové čtenářské legitimace. Hned jsme si mohli vypůjčit nějakou pěknou knihu.

Na zpáteční cestě jsme dávali velký pozor, aby nám knihy nezmokly, ale všechno jsme nakonec zvládli.

Fota jsou v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama