Naše "vyučování" v mateřské školce

23. června 2010 v 22:49 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

      Ráno ve středu 23. června nás zastihlo při posledních přípravách na návštěvu v mateřské školce Na Nábřeží.
Pro předškolní děti jsme si nachystali malou ochutnávku školního života. V pololetí byly děti z MŠ na návštěvě u nás ve škole a tentokrát jsme přišli my k nim. Několik z nás do této MŠ chodilo, byl to vlastně malý návrat. Vždyť je také paní učitelky hned po přivítání poznaly.
      Měli jsme malou chvilku na rozkoukání a vybalení všech pomůcek a už do třídy přišly nejen předškolní děti a jejich rodiče, ale i děti z dalšího oddělení.
      Zahájili jsme písničkou ABECEDA. Ondra K. měl pěkné sólo, ostatní zpívali společně druhou sloku.
Potom jsme se všichni přivítali a začala "hodina". Paní učitelka vyzkoušela, jestli děti znají některá písmenka. Ukázali jsme si tabulku, na které se mohou skládat všechna nová slovíčka, dokonce i CELÝ SVĚT, o kterém jsme zpívali.
Na řadu přišla matematika. Používali jsme házecí kostky, ukazovali jsme čísla prstovou kalkulačkou, tvořili jsme příklady na sčítání a odčítání. Všem, i těm nejmenším, to šlo moc hezky. Využili jsme i krokovací koberec - nejdříve jsme museli udělat správný vzorek koberce (řadu od 0 do 10) - to nebylo jednoduché  :-). Teprve potom jsme mohli koberec položit na podlahu a mohlo začít krokování. Dětem ze školky to stačilo jednou ukázat a potom už to krásně zvládaly samy.
       Nejtěžší bylo ale před námi - samostatná práce dětí s pracovními listy. Každý předškoláček dostal svého patrona nebo patronku (někteří i dva :-)). Paní učitelka pro každého připravila složku plnou úloh. Děti je postupně řešily. Někdo pracoval sám, někomu poradili jeho patroni. Pokud byl úkol správně dokončen, dostal každý razítko. Složku se všemi pracovními listy si děti vzaly od nás na památku a doma si mohou vyplnit i všechny další úkoly.
       Protože každý měl razítek spoustu, mohly paní učitelky z MŠ všem předškolním dětem předat pamětní list, medaili a krásnou knížečku. Děti přitom procházely vyzdobenou BRÁNOU POZNÁNÍ.
       Na úplný závěr jsme zazpívali písničku - rozcvičku "Mami, mami, pojďme do ZOO". Zorka předcvičovala a všichni ostatní si zahráli na zvířátka.
       Doufáme, že se naše vyučování dětem z MŠ líbilo a přejeme jim, ať se jim v příštím školním roce v opravdové škole daří.


(fotografie - v galerii)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama