Den řemesel v Kotulově dřevěnce - 22. 6.

22. června 2010 v 23:14 | A.K. |  informace pro rodiče, akce třídy

     Na úterý 22. června jsme se už dlouho těšili. Čekala nás vycházka do Kotulovy dřevěnky. Trochu jsme se obávali počasí, ale to k nám bylo shovívavé - od rána bylo sice pod mrakem, ale nepršelo.

     Proto jsme se rozhodli, že nepojedeme autobusem a že cestu absolvujeme hezky pěšky. A to dokonce i Ondra Š., který má nohu v sádře. Samozřejmě, že asi po kilometru chůze toho měl dost a vzal zavděk kočárkem, pro který mu jeho obětavá maminka Lenka zašla. Občas se na něm svezl i jeho malý bratr Matěj.

     My všichni ostatní - děti, 5 maminek, 1 babička a 1 paní učitelka (podobně na tom byla i 1.B, která šla před námi), jsme šlapali "ostrým" pochodem po nábřeží směrem k dřevěnce.
Přišli jsme na místo chvíli před devátou hodinou. To byl správný čas na svačinku, my jsme ho využili a posílili jsme se zásobami z domova.

     V devět hodin jsme uslyšeli hrát u vrátek do zahrady lidové muzikanty a mohli jsme zahájit prohlídku. Den řemesel, který připravili pracovníci Muzea Těšínska, začal.
Rozdělili jsme se do skupinek, abychom se nepoztráceli.
     A co jsme všechno viděli?
Nejdříve jsme se šli kouknout na živá domácí zvířátka: kozičku, kačenky, husy, králíky. Potom už jsme si mohli prohlédnout výsledky práce řemeslníků (košíkářů, dráteníků, řezbáře, perníkářky, mýdlařky). Sami jsme si zkusili, jak měkké je lipové dřevo, ze kterého se vyřezávaly různé věci pro domácnost, jak se mlela mouka. Podívali jsme se, jak se dříve bydlelo, kde se uskladňovalo obilí, seno, kde se chovala hospodářská zvířata, co si lidé pěstovali na zahrádce u domu. Od paní perníkářky jsme dostali krásně zdobené perníčky. Taky jsme si nakoupili různé dárečky.

     Zpátky jsme se vypravili opět pěšky, protože bylo příjemně. A hlavně: chtěli jsme se ještě stavit na zmrzlinu a prohlédnout si květinové sochy zvířat na náměstí. Ještě nám zbyly nějaké penízky, takže si budeme moci koupit nějaké dobroty na závěr školního roku.
Potom už jsme šli parkem rovnou ke škole. Všechno jsme zvládli, a to i díky našemu početnému dospělému doprovodu.


(fotografie - v galerii)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama